Get Adobe Flash player

Mamy listy!

 We wrześniu dotarła do nas pierwsza porcja listów od naszych Przyjaciół z Corby Primary Academy. Ależ było ich rozpakowywaniu emocji i zadziwienia!

„Jak to?! To oni napisali PO ANGIELSKU?! Dlaczego???”

Nasi uczniowie od razu, gdy otrzymali listy, zabrali się za czytanie z wypiekami na twarzy. Było mnóstwo zaciekawienia i odrobinę wątpliwości, czy aby na pewno wszystko zrozumieją?... Wspólnymi siłami, daliśmy radę. Uczniowie dowiedzieli się co nieco o swoich brytyjskich kolegach: co potrafią, co lubią. Teraz przyszedł czas na bliższe poznanie się.
W kolejnej odsłonie naszej wymiany listów, nasi uczniowie opiszą swoje rodziny, wykorzystując w ten sposób w praktyce umiejętności zdobyte na lekcjach angielskiego – opis wyglądu zewnętrznego, ubioru i upodobań. W napięciu będziemy czekać na kolejną odpowiedź z Wielkiej Brytanii.

Zamieszczamy zdjęcia przesłane nam przez uczniów i nauczycieli z Corby Primary Academy.

 

Koordynator projektu,

 

mgr Agnieszka Kozak


 

 

 

 

Pierwsze listy wysłane!

Z początkiem czerwca nasi uczniowie wysłali pierwsze listy do swoich kolegów z Wielkiej Brytanii.
Uczniowie klas II napisali krótkie listy, w których opowiedzieli o sobie za pomocą zwrotów ćwiczonych na lekcjach angielskiego.
Klasy I przygotowały prace plastyczne, na których uczniowie przedstawili się i opisali za pomocą znanych sobie słów. Do listów dołączyliśmy zdjęcia klas oraz zdjęcia naszej Szkoły.

Z niecierpliwością czekamy na odpowiedzi!

Program wymiany korespondencji Pen Pal

Od maja 2016 roku uczniowie naszej szkoły mają możliwość prowadzenia korespondencji z uczniami z Wielkiej Brytanii.

Nasza Szkoła podjęła współpracę z Corby Primary Academy w ramach programu Pen Pal. Chętni uczniowie z klas I-II
w ramach zajęć obowiązkowych z języka angielskiego piszą listy
i przygotowują prace, w których wykorzystują słownictwo i zwroty poznane w czasie lekcji. Listy te są przesyłane pocztą tradycyjną do ich brytyjskich rówieśników.

Dzięki programowi uczniowie mają wspaniałą możliwość wykorzystać język, którego się uczą,
w rzeczywistej sytuacji komunikacyjnej, co jest ważnym czynnikiem motywującym do nauki.

Osoby zainteresowane zapraszamy do częstego odwiedzania naszej strony internetowej, gdzie będziemy na bieżąco informować o przebiegu naszej korespondencji.

Więcej informacji o naszej szkole partnerskiej znajdą Państwo na stronie internetowej: http://www.corbyprimaryacademy.org/

Contribute!
Blowjob